Iššūkis: Ką ir kaip turėtume daryti, jei norime keisti visuomenės požiūrį į žemės ūkio sektorių ir jį pristatyti kaip pažangų, tvarų ir galintį generuoti didelę ekonominę grąžą?

Žemės ūkio sektorius juda į priekį didžiuliais žingsniais. Šiandien čia yra naudojama daugybė pažangių technologijų, robotikos sistemų, o kombainų operatoriai dažniau atlieka programuotojų, o ne vairuotojų funkciją. Galiausiai, daugybė atliktų tyrimų rodo, kad žemės ūkio sektorius yra vienas iš imliausių technologijoms sektorių, kuris dėl didėjančio pasaulio gyventojų skaičiaus atliks vis svarbesnį vaidmenį pasaulio ekonomikoje. Be to, agromaisto sektorius pastaraisiais metais pritraukė rekordinį dydį privačių investuotojų lėšų. Panašu, kad ši tendencija nesikeičia.

Vis dėlto, didžiosios dalies visuomenės akyse žemės ūkio sektorius yra matomas kaip nepatrauklus, purvinas ir negeneruojantis ekonominės grąžos sektorius, kuriame vis dar dominuoja su šakėmis laukuose dirbantys vyrai. Kaip galėtume pakeisti šį visuomenės požiūrį ir pristatyti žemės ūkį kaip patrauklų jaunimui ir pasididžiavimą tiek šalies lyderiams, tiek visuomenei keliantį sektorių?